Шкільне цькування або шкільний булінг (англ. school bullying) — загальний термін, яким означають систематичні переслідування з образами, цькуванням, упереджене ставлення у навчальному закладі.

БУЛІНГ: ЗА ДІТЕЙ ВІДПОВІДАЮТЬ БАТЬКИ

Традиційно причиною батьківських нарікань і не зовсім приємних виховних моментів для того, хто не вивчив урок і отримав низьку оцінку, є двійки-трійки у щоденнику. Причин для виховних моментів побільшало відтоді, як на законодавчому рівні у нашій країні введено відповідальність за булінг. І діти, і батьки повинні знати: булінг – не просто зло, яке зачіпає підліткове середовище, а ще й в окремих ситуаціях привід сплатити немалий штраф. І платити його будуть батьки того, хто дозволяє собі принижувати однокласника чи товариша по школі.

Реалізуючи Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», Міністерство юстиції розпочало інформаційну кампанію #СтопБулінг, орієнтовану на дітей та їх батьків. Питання стало наскільки актуальним, що поняття «булінг» визначили на законодавчому рівні та прописали у Законі України «Про освіту» та в Кодексі України про адміністративні правопорушення. Визначення зафіксовано так: «булінг (цькування) – діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого».

У Кодекс додано статтю 1734 про відповідальність за вчинення булінгу, яка називається «Булінг (цькування) учасника освітнього процесу». В ній зазначено, що булерів (так назвали тих, хто здійснює булінг) або їх батьків варто штрафувати або виправляти громадськими роботи.

За булінг, вчинений дітьми до 16-ти років, відповідають батьки або опікуни. За перший випадок булінгу – від 850 до 1700 гривень штрафу або громадські роботи на термін від 20 до 40 годин. За повторне цькування або булінг, вчинене групою осіб від 1700 до 3400 гривень штрафу або громадські роботи терміном від 40 до 60 годин.

Справді ж, потрібно задуматися, перш ніж цькувати невисокого хлопчика чи знущатися із дівчинки з рудими кісками? «Не руйнуй невідомий світ, бо для когось і твій знайомий – невідомий»,- зазначила у своєму творі Мікус Марія, юна журналістка з Хмельниччини, одна з переможниць конкурсу Юстиції Сумщини #БулитиНеКруто.

До речі, в Україні вже є судові рішення щодо булінгу. Перше прийняте у лютому цього року на Київщині, за цькування батьків винної особи зобов’язали сплатити штраф.

Інформація

про проведені заходи «Стоп булінг!»

Проведені заходи з правоосвітницької кампанії «Стоп булінг!» Кількість здобувачів освіти, що були задіяні в цих заходах
Проведені індивідуальні бесіди з дітьми та батьками деструктивних сімей. Ознайомлення з законом щодо протидії булінгу. 2 учні, 2 батьків
Загальношкільна виховна година. Ознайомлення з Законом «Про внесеня змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькування)» 24 учні
Бесіда-нагадування «Неповнолітні і закон. Права людини і громадянина» - 5-9 класи. 17 учнів
Виготовлення та розповсюдження буклету «Правова відповідальність підлітків» 24
Розповсюдження буклету «Зупинимо булінг разом!» 24
Заплановано на 07.03.2019 загальношкільні батьківські збори «Організація роботи у закладі освіти з питань запобігання і протидії домашнього насильства та булінгу»
Заплановано на 12.02.2019: · бесіда «Стоп боулінг!» 8-9 клас; · тренінг «Попередження булінгу»: обговорення ситуації 6-7 клас, розігрування за ролями ситуацій 7

/Files/images/2019_god/буклет стоп булінг.jpg

/Files/images/2019_god/Изображение 109.jpg

/Files/images/2019_god/Изображение 110.jpg

/Files/images/2019_god/Изображение 111.jpg

/Files/images/2019_god/Изображение 112.jpg

/Files/images/2019_god/Изображение 113.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 511

Коментарi